Redaktionen

Klass 9X produceras av deltagarna på journalistlinjen vid Skurups folkhögskola läsåret 2014/2015.

Den andra halvan av klassen har arbetat med storyn Utpekade.

Ansvarig utgivare är Maja Ljung, linjeledare på Journalistlinjen.
Kontakt: 0411-558929, maja.ljung@skurupsfolkhogskola.se

klass9x_wilma

Wilma Eliasson, wilma.ingrid.eliasson@gmail.com

klass9x_gustav

Gustav Haggren, haggren.gustav@gmail.com

klass9x_linus

Linus Jönsson, lin.joensson@gmail.com

klass9x_daniel

‪Daniel Kindstrand, info@danielkindstrand.se

klass9x_robin

‬

‪Robin Martinsson, ‪martinssonjrm@gmail.com‬

klass9x_elina

Elina Pahnke, ‪elina.pahnke@hotmail.com‬

klass9x_josefin

‪Josefine Sidhu, ‪josefine.sidhu@gmail.com‬
‪

klass9x_catharina

‪Catharina Sigala, catharina.sigala@gmail.com‬

‪

klass9x_isabella

‬
‪Isabella Sundell, ‬‪isabella.sundell@hotmail.com

klass9x_martin

Martin Tolén, ‪tolen_24@hotmail.com‬
‪

klass9x_johan

Johan Torstensson‬, ‪jtorstensson4@gmail.com‬